Paket MBR Sistemleri

Klasik arıtma tesislerinde bulunan MBR ünitelerinin, öncesi ve sonrasındaki ünitelerle birleştirilerek konteynır halinde müşteriye sunulan tasarımlar Paket MBR Sistemlerini oluşturmaktadır. Paket MBR sistemleri taşınabilir ve kompakt yapıdadır bu sayede işletme personeli ihtiyaçları yoktur, buna bağlı olarak sistemin işletim maliyeti de konvansiyonel arıtma tesislerine kıyasla daha azdır.
Paket MBR üniteleri, özellikle proje alanı kısıtlı olan projelerde, kanalizasyon hattının bulunmadığı yerlerde ve operatör ihtiyacının olmadığı projelerde tercih edilmektedir.
Bunun dışında ayrıca, gemilerde, otellerde, sitelerde, fabrikalarda da tercih edilmektedir.

Paket MBR sistemleri de konvansiyonel arıtma tesisindeki MBR ünitesi ile aynı prensipte çalışmakta ve membran teknolojisiyle su arıtımı ile su geri kazanımında önemli rol oynamaktadır. Paket MBR sistemlerinde hollow fiber tip, batık membran kullanılmaktadır. Böylelikle sistemin ayak izi de azalmış olur. Ayrıca sistem modüler olduğu için istenildiği yada gerektiği takdirde kapasitesi de arttırılabilmektedir.
Sistemler yarı otomatik yada tam otomatik olarak dizayn edilebilmekte ve sistemin tüm akışı ve kontrolü PLC ile sağlanabilmektedir. Ayrıca müşteri talebi doğrultusunda uzaktan kontrol ile herhangi bir sorun olduğunda direkt Koch Membrane Systems mühendisleri tarafından da müdahele edilebilmektedir.
 
 


Paket MBR ünitesinin sıklıkla kullanıldığı alanlar şunlardır:
  • Yeni konut yapılanmaları
  • Tatil köyleri, oteller, villalar
  • Üniversiteler
  • Belediyeler
  • Endüstriyel atıksu geri kazanımı
  • Gri su geri kazanımı
  • İyileştirme projeleri
 
Paket MBR ünitesinin içerisinde aşağıdaki üniteler bulunmaktadır:
   - İnce Izgara,
   - Anaerobik Tank,
   - Denitrifikasyon Tankı,
   - Nitrifikasyon Tankı,
   - MBR Tankı,
   - Dozaj ÜnitesiBychim Kimya olarak paket MBR sistemlerimizle müşterilerime her türlü desteği sağlamaktan memnuniyet duyarız.
Video linki için tıklayınız.

Video Galeri